History 2009-2016

2016 Roll of Honour / Palmarés 2016
Overall Champion / Campeón Scratch: Leonardo Pulcini (Campos Racing)
Vice-champion / Subcampeón: Ferdinand Habsburg (Drivex)
Teams / Equipos: Campos Racing (ESP)

Overall Champion Spanish F3 / Campeón Scratch C. España F3: Leonardo Pulcini (Campos Racing)
Vice-champion Spanish F3 / Subcampeón C. España F3: Colton Herta (Carlin)
Teams Spanish F3 / Equipos C. España F3: Campos Racing (ESP)

2015 Roll of Honour / Palmarés 2015
Overall Champion / Campeón Scratch: Vitor Baptista (RP Motorsport)
Vice-champion / Subcampeón: Konstantin Tereschenko (Campos Racing)
Teams / Equipos: RP Motorsport (ITA)

Overall Champion Spanish F3 / Campeón Scratch C. España F3: Konstantin Tereschenko (Campos Racing)
Vice-champion Spanish F3 / Subcampeón C. España F3: Vitor Baptista (RP Motorsport)
Teams Spanish F3 / Equipos C. España F3: Campos Racing (ESP)

2014 Roll of Honour / Palmarés 2014
Overall Champion / Campeón Scratch: Sandy Stuvik (RP Motorsport)
Vice-champion / Subcampeón: Artur Janosz (RP Motorsport)
Cup / Copa: Constantino Peroni (RP Motorsport)
Vice-champion Cup / Subcampeón Copa: Saud Al Faisal (RP Motorsport)
Teams / Equipos: RP Motorsport (ITA)

Overall Champion Spanish F3 / Campeón Scratch C. España F3: Sandy Stuvik (RP Motorsport)
Vice-champion Spanish F3 / Subcampeón C. España F3: Alex Palou (Campos Racing)
Cup Spanish F3 / Copa C. España F3: Constantino Peroni (RP Motorsport)
Teams Spanish F3 / Equipos C. España F3: RP Motorsport (ITA)

2013 Roll of Honour / Palmarés 2013
Overall Champion / Campeón Scratch: Ed Jones (Team West-Tec)
Vice-champion / Subcampeón: Sandy Stuvik (RP Motorsport)
Cup / Copa: Richard Gonda (Drivex)
Vice-champion Cup / Subcampeón Copa: Cameron Twynham (Team West-Tec)
Teams / Equipos: RP Motorsport (ITA)

2012 Roll of Honour / Palmarés 2012
Overall Champion / Campeón Scratch: Niccolò Schirò (RP Motorsport)
Vice-champion / Subcampeón: Gianmarco Raimondo (RP Motorsport)
Cup / Copa: Kevin Giovesi (DAV Racing)
Vice-champion Cup / Subcampeón Copa: Moisés Soriano (Cedars Autorsport)
Teams / Equipos: RP Motorsport (ITA)

2011 Roll of Honour / Palmarés 2011
Overall Champion / Campeón Scratch: Alex Fontana (Corbetta Competizioni)
Vice-champion / Subcampeón: David Fumanelli (RP Motorsport)
Cup / Copa: Fabio Gamberini (Team West-Tec)
Vice-champion Cup / Subcampeón Copa: Sam Dejonghe (Team West-Tec)
Teams / Equipos: Team West-Tec (UK)

2010 Roll of Honour / Palmarés 2010
Overall Champion / Campeón Scratch: Marco Barba (Cedars Motorsport)
Vice-champion / Subcampeón: Callum MacLeod (Team West-Tec)
Cup / Copa: Noel Jammal (Cedars Motorsport)
Vice-champion Cup / Subcampeón Copa: Aaron Filgueira (Drivex)
Teams/Equipos: Cedars Motorsport (Leb)

2009 Roll of Honour / Palmarés 2009
Overall Champion / Campeón Scratch: Bruno Méndez (Campos Racing)
Vice-champion / Subcampeón: Celso Míguez (Drivex)
Cup / Copa: Callum MacLeod (Team West-Tec)
Vice-champion Cup / Subcampeón Copa: Toño Fernández (Hache Team)
Teams / Equipos: Campos Racing (Spa)